O mně

stepanka_upr_b

 

Jsem marmeládovník. I proto mám svoji vlastní marmeládovnu v Děčíně, ve které již pár let vařím ozkoušené klasiky z českého ovoce nebo experimentuji s tím exotickým. Někdy do hrnců přiliji i kapku alkoholu, jindy namelu koření. Dělám tak, co mě baví: vařím marmelády.

 

Jak jsem se k marmeládám dostala a proč je vařím?

Vše začalo nenápadně: zdědila jsem zahradu v Děčíně, kde rostlo jak všemožné tradiční ovoce, tak i běžně nevídané stromy a keře – jako aronie, kanadské borůvky nebo kiwi (to se táta sice snažil pěstovat, ale nepamatuji si, že by se kdy urodilo). A již při prvním vkročení do zahrady jsem věděla, že brzy přijde problém. A přišel. 

V létě jsem sklízela a zpracovávala, jak se dalo, ale ovoce bylo tolik, že jsem koláče a buchty nestíhala péct. Proto při zvažování, jak ovoce zužitkovat, přišlo brzy na řadu vaření marmelád.

Rodina, kamarádi i kolegové si to moc pochvalovali – aby se totiž doma uvolnilo místo pro další a další sklenice, nosila a rozdávala jsem je všude, kde to šlo. Záhy ale byly police plné i u nich a spíž u mě doma se začala opět nekontrolovatelně plnit. Příliš rychle plnit. A kam to vedlo? Ano, začala jsem je prodávat.

Nejdřív známým svých kamarádů, následně na trzích a později zde na tomto webu. 


Medaile_2019a

 

To největší ocenění

Ačkoliv mě samozřejmě potěšilo, když některé mé kousky dostaly medailové ocenění (v Anglii na celosvětové soutěži marmelád mezi více než 2000 jiných skleniček; najdete je označené v e-shopu, tak klidně ochutnejte), největší radost mi vždy udělá, když se doslechnu, jak si nějakou moji marmeládu užil někdo z vás.

Tak doufám, že vy si je vychutnáte také. Ať již na snídani nebo jako svačinku, ať již na chlebu s máslem nebo palačince, ať již po troškách nebo lžičkou zdoláte rovnou celou skleničku (nebyli byste jediní).

Užijte si je. Užijte si je stejně jako já si užívám jejich vaření.

 

A jestli vám zachutnají, vítejte mezi marmeládovníky.
těmi, co se rádi ládují marmeládami.

eshop2

Zpět do obchodu